Fire Works at this years Gympie Show.
Fire Works at this years Gympie Show. Renee Albrecht

Gympie Show results: Scrapbooking

SCRAPBOOKING

20000 - Encouragement Award: Penny, Florence

20001 - Highly Commended: Emily Morgan

20003 - Highly Commended: Barnes, Kerrie

20004 - Highly Commended: Fewtrell, Christine

20006 - Highly Commended: Cook, Rebecca

20007 - Highly Commended: Green, Shara

20008 - Highly Commended: Cook, Rebecca

20010 - Encouragement Award: Barnes, Kerrie

20011 - Highly Commended: Green, Shara

20012 - Highly Commended: Barnes, Kerrie

Class 20000 Scrapbooking Page - Children 9 Years and Under: 1 Brock Morgan, 2 Brock Morgan.

Class 20001 Scrapbooking Page - Children 10 Years to 16 Years: 1 Claire Morgan, 2 Claire Morgan, 3 Emily Morgan.

Class 20003 Open Scrapbooking Page - Flat Page: 1 Fewtrell, Christine, 2 Cook, Rebecca, 3 Barnes, Kerrie.

Class 20004 Technique Page - Lace (use lace as your inspiration): 1 Barnes, Kerrie, 2 Cook, Rebecca, 3 Fewtrell, Christine.

Class 20005 Challenge Page - Theme 'Gympie 150': 1 Cook, Rebecca, 2 Barnes, Kerrie, 3 Cook, Rebecca.

Class 20006 Theme Page - Time To Celebrate: 1 Barnes, Kerrie, 2 Cook, Rebecca, 3 Barnes, Kerrie.

Class 20007 Theme Page - Heritage: 1 Cook, Rebecca, 2 Barnes, Kerrie, 3 Cook, Rebecca.

Class 20008 Page - Photo Montage: 1 Green, Shara, 2 Fewtrell, Christine, 3 Barnes, Kerrie.

Class 20009 Technique Page - Penmanship (Such as Doodle Art: Zentangles; Calligraphy): 1 Waikari, Gaye, 2 Fewtrell, Christine, 3 Waikari, Gaye.

Class 20010 Photoless (Recall a Memory): 1 Green, Shara, 2 Green, Shara, 3 Fewtrell, Christine.

Class 20011 Scrapbooking Page - Own Choice/Mixed Media (Base to be Paper or Cardstock): 1 Barnes, Kerrie, 2 Green, Shara, 3 Fewtrell, Christine.

Class 20012 Item Other Than A Page - Open: 1 Fewtrell, Christine, 2 Fewtrell, Christine, 3 Green, Shara,

Cardmaking

20013 - Highly Commended: Claire Morgan

20015 - Encouragement Award: Meads, Kate

20016 - Highly Commended: Quatermass, Anne E

20017 - Highly Commended: Quatermass, Anne E

20018 /1- Highly Commended: Green, Shara

20018/2 - Encouragement Award: Silk, Irmgard

20019 /1- Encouragement Award: Porter, Audrey

20019/2 - Highly Commended: Waikari, Gaye

20020 - Highly Commended: Waikari, Gaye

20021/1 - Encouragement Award: Waikari, Gaye

20021/2 - Highly Commended: Benson, Leanne G

20022/1 - Highly Commended: Benson, Leanne G

20022/2 - Encouragement Award: Benson, Leanne G

20023/1 - Highly Commended: Quatermass, Anne E

20023/1 - Highly Commended: Green, Shara

Reserve Scrapbooking Exhibit: Fewtrell, Christine

20024 /1 - Encouragement Award: Waikari, Gaye

20024/2 - Highly Commended: Green, Shara

Champion Scrapbooking Exhibit: Green, Shara

Reserve Champion Cardmaking Exhibit: Green, Shara

Champion Cardmaking Exhibit: Benson, Leanne G

Exhibitor with most points in section 20: Green, Shara

Class 20013 Greeting Card - Primary School Students: 1 Claire Morgan, 2 Emily Morgan, 3 Emily Morgan.

Class 20014 Greeting Card - High School Students: 1 Granshaw Mackenzie, 2 Granshaw Mackenzie.

Class 20015 Novice Greeting Card - Flat Card: 1 Quatermass, Anne E, 2 Meads, Kate, 3 Quatermass, Anne E.

Class 20016 Open Greeting Card - Flat Card: 1 Waikari, Gaye, 2 Waikari, Gaye, 3 Benson, Leanne G.

Class 20017 Greeting Card - Stamping: 1 Waikari, Gaye, 2 Green, Shara, 3 Cook, Rebecca.

Class 20018 Technique Card - Stitching: 1 Meads, Kate, 2 Waikari, Gaye, 3 Meads, Kate.

Class 20019 Technique Card - Parchment Craft: 1 Smerdon, Dorinda, 2 Beyer, Rosemary, 3 Towner, Pat.

Class 20020 Technique Card - Colouring: 1 Waikari, Gaye, 2 Cook, Rebecca, 3 Green, Shara.

Class 20021 Theme Card - Paper Tole: 1 Green, Shara, 2 Peart, Zoe, 3 Waikari, Gaye.

Class 20022 Theme Card - Congratulations: 1 Green, Shara, 2 Barnes, Kerrie, 3 Quatermass, Anne E.

Class 20023 Open Novelty Card: 1 Benson, Leanne G, 2 Green, Shara, 3 Waikari, Gaye.

Class 20024 Artist Trading Card Set: 1 Barnes, Kerrie, 2 Waikari, Gaye, 3 Quatermass, Anne E,